CUPA EDU 2022 – Calendarul competiției

A debutat cea mai anticipată cupă de baschet între licee din București!

Cele 24 de licee sunt împărțite în 8 grupe (A-H) de câte 3 echipe. Faza Grupelor se va desfășura în perioada 21.11.2022 – 05.12.2022, meciurile urmând a fi susținute la Liceul Teoretic „ALEXANDRU IOAN CUZA” (Grupele A și H), Colegiul Național „Spiru Haret” (Grupele B și G), Liceul Teoretic „TRAIAN” (Grupele C și F) și Colegiul Național „Grigore Moisil” (Grupele D și E).

Descarcă aici Calendarul_competitiei_CUPA_EDU_5x5

Descarcă aici Regulamentul competiţiei CUPA EDU 2022

Rezultate (21.11.2022 – 23.11.2022):

GRUPA A
ANGHEL SALIGNY ( 90 vs. 55 ) TUDOR VIANU
ANGHEL SALIGNY ( 103 vs. 40 ) VICTOR BABEȘ
TUDOR VIANU ( 97 vs. 22 ) VICTOR BABEȘ
* calificare în OPTIMI – ANGHEL SALIGNY (1) şi TUDOR VIANU (2)

GRUPA B
HAȘDEU ( 65 vs. 58 ) ONICESCU
HAȘDEU ( 67 vs. 57 ) ION CREANGĂ
OCTAV ONICESCU ( 50 vs. 91 ) ION CREANGĂ
* calificare în OPTIMI – HAŞDEU (1) şi ION CREANGĂ (2)

GRUPA G
SPIRU HARET ( 90 vs. 53 ) OLGA GUDYNN INT’L SCHOOL
SPIRU HARET ( 79 vs. 26 ) INT’L SCHOOL OF BUCHAREST
OLGA GUDYNN INT’L SCHOOL ( 52 vs. 50 ) INT’L SCHOOL OF BUCHAREST
* calificare în OPTIMI – SPIRU (1) şi OLGA GUDYNN INT’L SCHOOL (2)

GRUPA H
MIHAI VITEAZU ( 102 vs. 48 ) A.I. CUZA
MIHAI VITEAZU ( 94 vs. 91 ) DANTE ALIGHIERI
A.I. CUZA ( 54 vs. 43 ) DANTE ALIGHIERI
* calificare în OPTIMI – MIHAI VITEAZU (1) şi A.I. CUZA (2)

Rezultate (28.11.2022, 29.11.2022):

GRUPA C
CANTEMIR VODĂ ( 124 vs. 32 ) Liceul Româno-Finlandez
CANTEMIR VODĂ ( 105 vs. 74 ) GH. ȘINCAI
(!) urmează @05.12.2022 Liceul Româno-Finlandez vs. GH. ȘINCAI

* calificare în OPTIMI – CANTEMIR (1) şi T.B.D. @ 05.12.2022 (2)

GRUPA D
I.L. CARAGIALE ( 51 vs. 56 ) GRIGORE MOISIL
I.L. CARAGIALE ( 71 vs. 41 ) CAMBRIDGE SCHOOL OF BUCHAREST
(!) urmează @05.12.2022 GRIGORE MOISIL vs. CAMBRIDGE SCHOOL OF BUCHAREST

GRUPA E
GOETHE ( 34 vs. 93 ) T. VLADIMIRESCU
GOETHE ( 45 vs. 47 ) KIRIȚESCU
(!) urmează @05.12.2022 T. VLADIMIRESCU vs. KIRIȚESCU

* calificare în OPTIMI – T. VLADIMIRESCU, GOETHE ( Loc 1 şi 2 T.B.D. @ 05.12.2022 )

GRUPA F
AMERICAN INT’L SCHOOL OF BUCHAREST ( 55 vs. 25 ) AVENOR
AMERICAN INT’L SCHOOL OF BUCHAREST ( 46 vs. 73 ) TRAIAN

(!) urmează @05.12.2022 TRAIAN vs. AVENOR

OPTIMI – 8, 9 Decembrie 2022

Meci 1 – ANGHEL SALIGNY – A.I. CUZA
Meci 2 – HAŞDEU vs. OGIS
Meci 3 – Loc 1 Grupa C vs. Loc 2 Grupa F
Meci 4 – Loc 1 Grupa D vs. Loc 2 Grupa E
Meci 5 – Loc 1 Grupa E – Loc 2 Grupa D
Meci 6 – Loc 1 Grupa F – Loc 2 Grupa C
Meci 7 – SPIRU HARET vs. ION CREANGĂ
Meci 8 – MIHAI VITEAZU vs. TUDOR VIANU

SFERTURI – 12, 13 Decembrie 2022
Meci 1 – Loc 1 Meci 1 Optimi vs. Loc 1 Meci 2 Optimi
Meci 2 – Loc 1 Meci 3 Optimi vs. Loc 1 Meci 4 Optimi
Meci 3 – Loc 1 Meci 5 Optimi vs. Loc 1 Meci 6 Optimi
Meci 4 – Loc 1 Meci 7 Optimi vs. Loc 1 Meci 8 Optimi

SEMIFINALE – 17 Decembrie 2022 Arena ROMSILVA ȘTIINȚA (acces sală începând cu ora 10:00)

Meci 1 – 11:00 – 13:00 – Loc 1 Meci 1 Sferturi – Loc 1 Meci 2 Sferturi
Meci 2 – 13:00 – 15:00 – Loc 1 Meci 3 Sferturi – Loc 1 Meci 4 Sferturi

ZIUA FINALELOR – 18 DECEMBRIE 2022 Arena ROMSILVA ȘTIINȚA (acces sală începând cu ora 09:00)

Finala Mică – 10:00 – 12:00 – Câștigător Semifinala 1 – Câștigător Semifinala 2
12:00 – 13:00 – HALFTIME SHOW
Finala Mare – 13:00 – 15:00 – Loc 2 Semifinala 1 – Loc 2 Semifinala 2

Revino în curând pentru mai multe informații despre desfășurarea meciurilor si urmărește-ne pe paginile noastre de social media!

www.cupaedu.ro | www.praxis-edu.org | instagram | instagram 3×3 | facebook cupa edu | facebook praxis edu